Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Duch Święty...?
Autor Wiadomość
Baptysta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #10
 
Tak, masz rację omyk, dodam jeszcze, że wielu ludzi marnotrawi swoje dary, a niektórzy proszą o szczególne łaski, ale gdy już je dostaną odmawiają ich użycia.

W moim komentarzu nie chodziło mi o jakieś najwyższe poziomy wtajemniczenia, ale o to, że samo poznanie Odnowy jest już wielką łaską bo dowiadujemy się o mocy modlitwy, o tym, że Bóg spełnia swoje obietnice zawarte w Ewangelii. Członkowie Odnowy Charyzmatycznej dostają dary dla budowania Kościoła, dla działania w Kościele - czyli dla chwały Bożej, zbawienia dusz i zniszczenia grzechu. Dlatego "charyzmatycy" powinni zgłębiać naukę Jezusa, naukę Kościoła ...
a jak już napisałem takich rzeczy uczą się dzieci w szkole podstawowej.
A więc tak jak napisał Marcin75, czasami odpowiedzi są bardzo proste.
Przypomina mi się właśnie taka relacja - pewien człowiek mówi księdzu, że zna Pismo Święte, ale ma problem z fragmentami, których nie rozumie. A na to inny człowiek, że on ma zupełnie inaczej - zna Pismo Święte, ale ma największy problem z tymi fragmentami, które rozumie, bo one są tak proste, że aż trudne Uśmiech

No, może niepowinienem tak komentować tego w ostatnim poście, ale zapomniałe, że Bóg po to powołuje ludzi do wspólnoty, aby kolejni członkowie wspólnoty nawzajem się uzupełniali
dlatego pisze św. Paweł, że dobrze jest aby był we wspólnocie ktoś z darem języków i ktoś z darem tłumaczenia języków, czy też darem proroctwa i z darem tłumaczenia tego proroctwa ...

Pozdrawiam i na zakończenie dodam, że skoro w tytule jest "Czy Duch Święty...?" Tak Duch Święty jest Bogiem nie człowiekiem, jest Duchem nie ciałem, jest Osobą nie pustką ... Przytulanie

Dla wi?kszej chwa?y Bo?ej, zbawienia dusz i zniszczenia grzechu!

Zachwyca mnie mój Bóg...
Bóg zawsze i we wszystkim mój Bóg
(?w. Wincenty Pallotti)
01-09-2008 22:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Czy Duch Święty...? - Hermon - 24-11-2006, 17:20
[] - Offca - 24-11-2006, 18:05
[] - Hermon - 24-11-2006, 18:21
[] - Ks.Marek - 24-11-2006, 23:48
[] - Offca - 24-11-2006, 23:52
[] - Ks.Marek - 24-11-2006, 23:59
[] - Marcin75 - 28-11-2006, 11:02
[] - Baptysta - 01-09-2008, 16:09
[] - omyk - 01-09-2008, 17:08
[] - Baptysta - 01-09-2008 22:48

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów