Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wolnosć czy zniewolenie?
Autor Wiadomość
Hermon Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 40
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Offca napisał(a):Myślę, że to zależy jak kto rozumie pojęcie wolności. Wydaje mi się, że wolność jest pojęciem nieco względnym. Dla człowieka żyjącego w okupacji wolnością będzie wyzwolenie kraju z rządów wroga - to, że będzie mógł iść swobodnie do sklepu nie martwiąc się, że może zostać rozstrzelany. Dla innego, wolnością będzie wyswobodzenie się raz na zawsze z jakiegoś nałogu. Dla jeszcze innego wolnością może być rozwód ze współmałżonkiem. Dla drugiego wolnością będzie wyjście z więzienia lub przekraczanie pewnych praw.
Według mnie człowiek nie jest do końca wolny i nie wiem czy kiedykolwiek był wolny. Zawsze znajdzie się coś, co nas w jakiś sposób ograniczy.
Jezus mówiąc o wolności miał chyba bardziej na myśli wolność duchową, nie ograniczoną przez zżerające nas wyrzuty sumienia, nienawiść, noszenie w sercu żalu, które są wynikiem grzechu i naszego złego postępowania. Chyba każdy wie, jak się można czuć, gdy nosi się jakieś urazy w sercu, lub gdy gnębią nas wyrzuty sumienia. Człowiek chodzi poddenerwowany, jego myśli krążą cały czas wokół tego co się stało, nie może spokojnie spać i egzystować za dnia. Kiedy w naszym życiu jest przewaga dobrych czynów, człowiek czuje się naprawdę lekko! Czuje się wyzwolony, bo postąpił zgodnie z sumieniem i nie ma ono mu nic to wyrzucenia. Zniewolenie jest wtedy, gdy jest grzech.

wielkie dzieki za wyjasnienie

,,(...) we? udzia? w trudach i przeciwno?ciach znoszonych dla Ewangelii wed?ug mocy Boga!"
2Tm 1;8
24-11-2006 17:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Wolnosć czy zniewolenie? - Hermon - 24-11-2006, 16:14
[] - Offca - 24-11-2006, 16:41
[] - Hermon - 24-11-2006 17:01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów