Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak ewangelizowac New Age?
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #1
Jak ewangelizowac New Age?
Kochani!
Zwracam sie z prosba o pomoc modlitewna przede wszystkim, no i o jakas podpowiedz, ew.materialy ( w jez.angielskim lub lepiej holenderskim).
Juz pisze, o co chodzi. Otoz jestem od jakiegos czasu w Holandii. Jak sie domyslacie, narod potwornie zniszczony, Kosciol byle jaki. Tu gdzie jestem, goruje protestantyzm, ale tez jest to takie plytkie, tradycja raczej niz duchowosc. Mnostwo poganstwa, nawet nie ukrywanego pod nazwami scientystycznymi. Afryka i jej demony, New Age w najrozmaitszych formach, spirytyzm itp..
Jestem zareczona z chlopakiem, ktory wybral Kosciol katolicki zupelnie niedawno, taki neofita dwa lata po chrzcie. Jego rodzina jest niewierzaca. Matka niby przyznaje sie do jakiegos zboru protestanckiego, ale wiary nie przekazala dzieciom i sama nie praktykuje. Siostra tym bardziej.
Niedawno przywialo do nas pewnego czlowieka. Syn szkolnej przyjaciolki mojej przyszlej tesciowej. Czlowiek sam okropnie poraniony, w dziecinstwie wykorzystany seksualnie, potem droga przez rozne sekty (Bahwan m.in.), a obecnie wrak czlowieka. Alkoholik, malzenstwo mu sie wali, corka zgwalcona przez muzulmanina. No i ten czlowiek zajmuje sie jakims czary-mary z dziedziny New Age. Ma wielki wplyw na matke i siostre mojego narzeczonego. Przez nie buduje sobie grono wyznawcow, a nawet zaczal urzadzac swoje seanse pod naszym dachem, bez naszej wiedzy, jedynie za zgoda tesciowej. Sprzeciwilismy sie temu, tzn. ja i moj narzeczony, rozmawialismy z matka, ze naraza nas wszystkich na niebezpieczenstwo, w co sie kobieta pakuje, ale jest niezwykle uparta.
Ja sama mialam doswiadczenie ewangelizacji w ramach Odnowy, pracowalam juz z ludzmi, ktorzy byli ofiarami takich czarownikow. Modle sie w jezykach, sluze darem poznania i proroctwa, ale tu nie mam wspolnoty Odnowy. Znalazlam natomiast Neokatechumenat, niedaleko naszego miasta, i tam chodzimy razem, robimy formacje.
Kiedys w czasie wspolnej modlitwy dzieki darowi poznania poznalam, ze jakies demonisko trzyma mojego narzeczonego, modlilam sie o uwolnienie, wyslalam go do spowiedzi. No i jest wolny. Powiedzial matce swiadectwo, no to ona przekreca kota ogonem, ze ja stosuje te sama magie co ten czarownik. Jej myslenie jest takie, ze skoro on jest skuteczny i "pomaga ludziom", to nie moze to nie byc z Boga. A ja jestem podejrzana, bo nie jestem wogole skuteczna. A czarownik jest takim samym chrzescijaninem jak my wszyscy.
Innym razem na modlitwie dostalam slowo(jeszcze przed rozmowa z matka): "jest uparta i sie nie nawroci". Sluchalam dalej. Potem przyszlo to: "chce porazic jej oczy". A do mnie to:" bedziesz niezrozumiana, wysmiana, samotna". No tak, nie mialam tu komu poddac tego pod rozeznanie. Podzielilam sie tym z narzeczonym. Polecial do matki i powiedzial jej to. No coz, poniewaz kobieta jest zabobonna, to jest teraz bardzo zaniepokojona. No ale przynajmniej nie zaprasza juz tego wroza do nas, a on sam tez nie przychodzi, przynajmniej mi nic o tym nie wiadomo.
Prosilam moich katechistow we wspolnocie o pomoc w tej sprawie. Spelnilo sie to proroctwo o niezrozumieniu. Coz, ludzie mam wrazenie nawet nie uznaja istnienia osobowego zla! A jakis tam dar poznania? glosy, proroctwa itp.? moze powinnas pojsc do psychiatry? A swoja droga przeciez sa ludzie, ktorzy maja dar(chodzi o "dar" tego wroza). No coz...
Chce cos zrobic i dla wspolnoty, i dla tej rodziny. Tu rzeczywiscie jestem sama. Moze macie jakis kontakt do wspolnot Odnowy w Holandii. Ale przede wszystkim potrzebuje modlitwy. Zly atakuje, czesto w nocy jestem w opresji, budze sie z niezrozumialym lekiem, nie potrafie powiedziec, co sie stalo, co mnie tak wystraszylo, no a otoczenie mysli, ze jestem chora.
Bede wdzieczna za wszelka pomoc. Z Panem Bogiem, dobrze ze tu jestescie!
Anna
25-09-2004 01:03
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Jak ewangelizowac New Age? - Anonymous - 25-09-2004 01:03
[] - Gregoriano - 25-09-2004, 12:03
[] - Ania86 - 25-09-2004, 21:38
[] - Tomek ptak - 26-09-2004, 14:36
Jak ewangelizowac New Age? - Anonymous - 26-09-2004, 21:32
[] - ddv - 15-04-2005, 00:05
[] - Aydamusek - 01-09-2005, 00:35
[] - Anonymous - 20-10-2005, 19:27
[] - Polonium - 22-12-2006, 18:36
[] - rafalafar - 22-12-2006, 21:45
[] - Ks.Marek - 23-12-2006, 01:00
[] - ddv - 24-12-2006, 11:54
[] - Ks.Marek - 28-12-2006, 00:15
[] - Annnika - 28-12-2006, 00:29
[] - Ks.Marek - 28-12-2006, 00:33
[] - ddv - 28-12-2006, 19:01
[] - Ks.Marek - 29-03-2007, 23:17
[] - ddv - 01-04-2007, 10:13
[] - Ks.Marek - 04-04-2007, 12:22

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów