Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Bóg a Kościół - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Ewangelizacja (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Ewangelizacyjna Pomoc (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Wątek: Bóg a Kościół (/showthread.php?tid=4320)

Strony: 1 2 3


Bóg a Kościół - szukacz - 08-03-2009 10:05

Czy można wierzyć w Boga nie wierząc w naukę Kościoła???????


Re: Bóg a Kościół - aga - 08-03-2009 12:28

szukacz napisał(a):Czy można wierzyć w Boga nie wierząc w naukę Kościoła???????

Chyba nie.


- PS - 08-03-2009 12:39

Żydzi, muzułmanie potrafią.


- szukacz - 08-03-2009 12:59

czy Bóg wierzy w naukę naszego Kościoła???????


- Annnika - 08-03-2009 14:02

Szukacz - sprecyzuj, bo mam wrażenie że herezje próbujesz zapuścić Oczko


- nieania - 08-03-2009 14:38

Wiara jest tam, gdzie nie ma wiedzy. Bóg wie wszystko, więc nie może w nic wierzyć.

Bóg objawił ludziom jedną prawdę. I my w nią możemy wierzyć, lub nie - On ją po prostu zna, bo jest jej źródłem.


- nadinn - 08-03-2009 16:11

szukacz napisał(a):czy Bóg wierzy w naukę naszego Kościoła???????

Dziwne pytania zadajesz, napisales to pytanie bezmyslnie.


- spioh - 08-03-2009 18:16

PS napisał(a):Żydzi, muzułmanie potrafią.
nie potrafią. oni też wierzą w ramach konkretnego Ludu Bożego, a nie jako niezależni od siebie indywidualiście każdy po swojemu, odcinając się od jedności duchowej między wyznawcami, czy wspólnych form kultycznych. wierzą w ramach konkretnego Ludu Bożego, czyli stosując nomenklaturę katolicką - w obrębie Kościoła.
polskie 'kościół' = łac. 'ecclesia' = hebr. 'quahal' (językoznawcy poprawcie mi ortografy :mrgreen: - thx), czyli 'święte zwołanie/zgromadzenie'. a jak po arabsku to pojęcia nie mam. jak ktoś wie to niech się podzieli, to się chętnie dowiem Uśmiech

szukacz napisał(a):czy Bóg wierzy w naukę naszego Kościoła?
czyli innymi słowy "czy Bóg wierzy w te treści, które sam o sobie objawił ludziom oraz zlecił tak nauczać wszystkie pokolenia?". no ciekawe... a jak myślisz szukaczu? wpuścił ludzi w maliny i ma ubaw po pachy i nie chce tak naprawdę niczyjego zbawienia?


- Marek MRB - 08-03-2009 23:05

Czy można oddzielić Chrystusa od Jego małżonki ?


- szukacz - 09-03-2009 22:56

Kościół to ludzie-a oni niestety są omylni. :cry: W historii Kościoła jej hierarchowie niejednokrotnie dowiedli, że nie mieli racji.My musimy wierzyć w to co nam przekazują.czy przekazują to co chciałby nam przekazać Bóg.dlatego moje pytanie.Czy Bóg wierzy w to co nam na Jego temat przekazują hierarchowie( i nie tylko) Kościoła.????????


- nieania - 10-03-2009 09:07

Facet BÓG W NIC NIE WIERZY!


- PS - 10-03-2009 09:22

Chyba, że nad naszym Bogiem jest jakiś wyższa Istota, która mogłaby być Bogiem dla naszego Boga


- nadinn - 10-03-2009 10:07

szukacz napisał(a):Czy Bóg wierzy w to co nam na Jego temat przekazują hierarchowie( i nie tylko) Kościoła.????????

Bog wierzy w Ciebie.


- nieania - 10-03-2009 10:22

Hmm.. wiesz Nadinn masz rację. Bóg wierzy w ludzi, w Kościół, który założył i którego "bramy piekielne nie przemogą". Bóg wierzy w Papieża, którego sam powołuje na swego zastępcę.

Absurdem jest wiara ludzi, którzy wypowiadają posłuszeństwo papieżowi, bo uważają, że nie ma ludzi nieomylnych, a są święcie przekonani, że się nie mylą w kwestiach wiary. My wierzymy, że nieomylności udziela Bóg jednemu papieżowi i żadna nauka papieża, która była wygłaszana jako pewna i nie zawierająca błędów nie została zmieniona od czasów ojców Kościoła do dziś. Żadna wypowiedz, żaden dokument mający rangę nieomylnego nie został przez żadnego innego papieża zniesiony.

W pozostałych sprawach papież może się mylić, w sprawach fundamentalnych nie.

A ci, którzy tego nie uznają - uznają, że to oni znają jedyną prawdę, że ich relatywne myślenie jest prawdziwe. A więc, że każdy z nich jest nieomylny w kwestiach fundamentalnych. A więc ich wiara nie jest wiarą w to, że nie ma ludzi nieomylnych, ale że jest ich więcej niż tylko jeden.


- nadinn - 10-03-2009 10:36

nieania napisał(a):Absurdem jest wiara ludzi, którzy wypowiadają posłuszeństwo papieżowi, bo uważają, że nie ma ludzi nieomylnych, a są święcie przekonani, że się nie mylą w kwestiach wiary.

Czy absurdem to nie wiem, moge tylko sie wypowiedziec jak ja uwazam. A jak ludzie
mysla, to juz nie moj problem.
Czlowiek nie jest idealny, nie ma ludzi idealnych, kazdy w wiekszej lub mniejszej sprawie sie myli.
W kwestiach wiary, to przedewszystkim trzeba sie kierowac Pismem Swietym, do kazdego Bog przemawia inaczej, Duch Swiety pomaga zrozumiec slowa Boze skierowane do nas.
A Kosciol scisle wspolpracuje z papiezem, jednak jest on nastepca Sw. Piotra i my wszyscy wierzacy powinnismy sluchac papieza, przynalezymy do Kosciola Katolickiego.