Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Kobieto - odkrywaj swe człowieczeństwo - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Ewangelizacja (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Ewangelizacyjna Pomoc (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Wątek: Kobieto - odkrywaj swe człowieczeństwo (/showthread.php?tid=1749)

Strony: 1 2 3


Kobieto - odkrywaj swe człowieczeństwo - Ks.Marek - 31-10-2006 10:50

„dziewczynki, dziewczynki, coś wam powiem, a zapamiętajcie to na całe życie — pamiętajcie, że kobiecie to trudniej być człowiekiem”.
http://www.pft.wroc.pl/pft/historia/wdd03-poltawska.html

Przyjazny wykład pani Wandy Półtawskiej o kobietach i dla kobiet, coć nie tylko.
Czytając ten artykuł nie jedna z Was - Sznowne Kobiety i Kobietki pewnie na nowo odczyta to wszystko, co wpisane jest w Wasze indywidualne osobowe i rodzajowe "JA".

Tekst jest dość obszerny: (po wrzuceniu do Worda, 4 strony A4, czcionka 11 Times New Roman, z pojedynczym odstępem). Mimo wszystko zachęcam, na prawde warto.

Zapraszam także do dyskusji nad tekstem


- Offca - 31-10-2006 18:30

Bardzo ciekawy tekst, a co najważniejsze - mówiący prawdę o nas kobietach. Śmiać mi się chciało gdy go czytałam. Faktycznie jesteśmy tak skomplikowane jak opisuje autorka Uśmiech Ale takie właśnie mamy być. Mężczyzna jest prosty, konkretny - kobieta na odwrót, żeby było ciekawiej :mrgreen:
Niegdyś, będąc jeszcze małym, durnowatym dzieckiem, koniecznie chciałam być chłopakiem ;P . Bawiłam się wyłącznie z chłopakami, interesowały mnie wyłącznie chłopięce zabawy, uwielbiałam bawić się samochodami, bawić się w "wojnę", "strzelać" patykami i pomagać tacie w warsztacie samochodowym ;P Miałam pretensje do całego świata dlaczego muszę być dziewczynką, skoro ja chcę być chłopakiem! ;P I taki okres trwał dosyć długo. Były momenty, kiedy niecierpiałam swojej płci. Teraz jednak zaczynam doceniać ten fakt iż jestem kobietą. Bóg faktycznie powieżył nam niesamowitą rolę na tym świecie. I im bardziej ktoś mi mówi, że nie rozumie kobiet, tym bardziej jestem dumna z tego, żem kobita Uśmiech


- Ks.Marek - 02-11-2006 09:27

Cieszę się, że Offieczka chociaż zapoznała się z treścią artykułu. Czyżby to była jedyna kobieta na tym forum :-k . Na pewno nie, ponieważ mam 100% pewności, że Julia nią jest, oraz Annika :-


- Rachel - 02-11-2006 12:40

Również czytałam , zgadzam się że jest ciekawy. W KRP były puszczane treści z wypowiedziamy Wandy Półtawskiej.

Mi osobiście odkrywaniu kobiecości, pomaga pewna święta [dzięki I Tygdodniu Duchowości] , zaczełam dostrzegać piękno i dziękować Bogu za to że jestem kobietą Oczko
Uważam że nie tylko mężczyźni są konkretni, gdyż tę zdolność można wyćwiczyć Duży uśmiech


- Annnika - 02-11-2006 13:29

Prowokujesz Ksiądz... :krzywy:

Ja do takich treści podchodzę bardzo poważnie a nie mam czasu artykułu przemyśleć i dopieri się po weekendzie ustosunkuję, ok :?: Możesz mi Ksiądz przypomnieć :mrgreen:


- Rachel - 02-11-2006 14:10

Annnika napisał(a):Prowokujesz Ksiądz... :krzywy:
ks lubi prowokować


- Offca - 02-11-2006 14:14

Ks.Marek napisał(a):Na pewno nie, ponieważ mam 100% pewności, że Julia nią jest, oraz Annika :-
A skąd ksiądz wie? :mrgreen:

rachel napisał(a):Mi osobiście odkrywaniu kobiecości, pomaga pewna święta
Która?

rachel napisał(a):Uważam że nie tylko mężczyźni są konkretni, gdyż tę zdolność można wyćwiczyć Duży uśmiech

Niestety babskich cech nigdy się nie wyzbędziesz i będą one zawsze do Ciebie powracać, bo przecież... jesteś kobietą Uśmiech


- Rachel - 02-11-2006 14:57

Offca napisał(a):rachel napisał/a:
Mi osobiście odkrywaniu kobiecości, pomaga pewna święta

Która?
św.Teresa z Lisieux Uśmiech Oprócz niej oczywiście Maryja.

Offca napisał(a):rachel napisał/a:
Uważam że nie tylko mężczyźni są konkretni, gdyż tę zdolność można wyćwiczyć Duży uśmiech


Niestety babskich cech nigdy się nie wyzbędziesz i będą one zawsze do Ciebie powracać, bo przecież... jesteś kobietą Uśmiech

W tym wypadku , się nie zgodzę.


- Offca - 02-11-2006 15:24

rachel napisał(a):W tym wypadku , się nie zgodzę.
A może to rozwiniesz? :roll:


- Rachel - 02-11-2006 15:51

Offca napisał(a):A może to rozwiniesz? :roll:
uważam , że konkretność to cecha którą można nabyć. Wymagano ode mnie konkretności więc musiałam się temu podporządkować.
Spytam się znajomych czy jestem konkretna... Oczko


- Offca - 02-11-2006 15:58

Jestem naturalnie zdania, że i kobiety potrafią powiedzieć coś konkretnie, to nie ulega wątpilowści, ale napewno nigdy tą konkretnością nie dorównają mężczyznom. Bywa, że dla kobiety 2+2=4, czasem 3,9, czasem 4,1 Uśmiech Dla mężczyzny zawsze będzie 4 choćby nie wiem co! A z nami to różnie. Często zależy od punktu widzenia. Słowem: u kobiet "Zależy jak leży" jak to mawiał Edek z "Tanga" S. Mrożka Oczko


- Rachel - 02-11-2006 16:06

Offca napisał(a):napewno nigdy tą konkretnością nie dorównają mężczyznom.
z tym już się zgodzę. Oczko

Pewien mężczyzna który przeczytał również tekst P.Wandy , stwierdził że, cytuje : " Troche za bardzo feminizuje ta kobietka - umniejsza role mezczyzn ".


- Offca - 02-11-2006 16:12

rachel napisał(a):Pewien mężczyzna który przeczytał również tekst P.Wandy , stwierdził że, cytuje : " Troche za bardzo feminizuje ta kobietka - umniejsza role mezczyzn ".
To dla równowagi trzeba by zamieścić podobny tekst o mężczyznach Oczko

Znam fajny list Boga do kobiety:

Cytat:Najdroższa...
Kiedy stwarzałem niebo i ziemię, powołałem je do istnienia słowem! Kiedy stwarzałem mężczyznę, uformowałem go i tchnąłem życie w jego nozdrza. Ale Ciebie, kobietę wymodelowałem po tym, jak tchnąłem dech życia w mężczyznę, bo Twoje nozdrza są zbyt delikatne. Pozwoliłem, by ogarnął go głęboki sen. Bym mógł wymodelować Cię cierpliwie i doskonale. Mężczyzna zasnął, by nie przeszkadzał mi w tworzeniu. Utworzyłem Cię z jednej kości. Wybrałem tę kość, która chroni życie mężczyzny. Wybrałem żebro, które chroni jego serce i płuca, i wspiera go tak, jak Ty powinnaś to czynić. Dookoła tej jednej kości ukształtowałem Ciebie. wymodelowałem Ciebie. Stworzyłem Cię pięknie i doskonale. Jesteś jak żebro, silna, a jednak delikatna i krucha. Jego serce stanowi centrum jego istnienia; jego płuca podtrzymują tchnienie życia. Klatka piersiowa, złożona z żeber prędzej sama będzie połamana, niż pozwoli, by coś zagrażało sercu.
Wspieraj mężczyznę, jak klatka piersiowa wspiera ciało. Nie zostałaś wzięta z jego stóp, by być pod nim, ani z głowy, by nad nim górować. Zostałaś wzięta z jego boku, by stać obok niego i być trzymaną przy jego boku.
Jesteś moim doskonałym aniołem..... Jesteś moją piękną, małą dziewczynką. Wyrosłaś na wspaniałą kobietę pełną doskonałości, ale wzrusza mnie, kiedy widzę czystość w Twoim sercu. Twoje oczy...... nie zmieniaj ich. Twoje usta-jakie to piękne, kiedy poruszają się w modlitwie. Twój nos, tak doskonały w swym kształcie. Twe dłonie, tak delikatne w dotyku. Pieściłem Twą twarz, gdy głęboko spałaś. Trzymałem Twe serce tak blisko mojego. Ze wszystkiego, co żyje i oddycha, Ty jesteś do mnie najbardziej podobna. Adam chodził ze mną w chłodzie dnia, a jednak był samotny. Nie widział mnie, ani nie mógł dotknąć. Mógł mnie tylko poczuć. Więc wszystko, co chciałem, by Adam mógł dzielić i doświadczyć ze mną, złożyłem w Tobie. Jesteś szczególna, bo jesteś wyrażeniem mnie samego. Mężczyzna odzwierciedla mój obraz, kobieta, moje emocje.
Razem, wyrażacie pełnię Boga. A więc mężczyzno, traktuj kobietę dobrze. Kochaj ją, szanuj ją, bo jest krucha.

Uśmiech


- Ks.Marek - 02-11-2006 16:21

Offca napisał(a):Znam fajny list Boga do kobiety:
Super tekścior. Na pewno wykorzystam na ślubnym kazaniu.


- Rachel - 02-11-2006 17:28

Ks.Marek napisał(a):Offca napisał/a:
Znam fajny list Boga do kobiety:

Super tekścior. Na pewno wykorzystam na ślubnym kazaniu.
no i plagiat się szerzy Duży uśmiech

Offca spox tekst umieściłaś :wink: Bardzo dobrze odzwierciedla komunię którą mają tworzyć kobieta i mężczyzna Uśmiech